První díl knižní řady Osadní toulky nese podtitul Nohejbal na trampských osadách v okolí Prahy – Vltava a Berounka. Přináší přehled 131 osad v povodí Vltavy (úsek od Slap do Prahy) a Berounky (od Berouna do Prahy), seznámení s jejich historií, současnou podobou i minulostí osadního nohejbalu, okořeněnou rozhovory s pamětníky a množstvím současných i historických fotografií. Nedílnou součástí jsou osadní vlajky a přesná lokace osad. Přijměte pozvání na návštěvu zajímavých míst, která zanechala nesmazatelnou stopu v českých moderních dějinách a která stále mají co nabídnout.

V povodí Vltavy, na hlavním toku (úsek Slapy – Praha Zbraslav), jsou to osady Black White, Jarov, Gigant, Ztracenci, Korsiko, Typografů, Weekendová osada Vrané, Zlaté mládí, Na Plazích, Aloha, Skochovice, Zlaté slunce, Kioto, Dvě řeky, Omaha, Mandát, Kopřivka, Fortune, Good Luck, Utah, Plazy, Pod Havranem, Na Fáberce, Ztracená naděje, Slavia, Údolí sporů, Red River, Proudy, Vatra – Hiawatha, Bardi, Bílé skály, Svatojánské proudy, Spojené kluby osad třebenických, Keno.

V povodí Vltavy, na Zahořanském potoce, jsou to osady Orlík, Vatra, Markovičky, Zlaté údolí, Albatros, Spojené osady podolské, Na Ostrůvku, Libřický osadní klub, Silver Foxes, Hawai, Nevada, Vedralka, Radlík, Caribou, Zapomenutých.

V povodí Vltavy, na Bojovském potoce, jsou to osady Ranch 72, Tábor mnichů, Údolí stínů, Brabčárna, Horní údolí stínů, Pinkousy, Iroquois, Zlatý západ, Old Kondor, Hora, Půlnoční, Red River, Trampské osady Kytín.

V povodí Vltavy, na říčce Kocábě, jsou to osady Kansas, Maják, Luisiana, Úsvit, Havran, Rewaston, Dashwood, Klín, Askalona, U Splavu, Tanganika, Nevada, Zlaté hory, Rio, Oregon, Zlatá řeka, Ranč sedmi hříchů, Klub amatérů trampů, Tygrů.

V povodí Berounky, na hlavním toku (úsek Beroun – Praha Lahovice), jsou to osady Barud, Pod Akáty, Kazín, Tornádo, Údolí hvězd, Jedličkov, Na Výsluní, Pod Hladkou skálou, Montana, Delaware, Slunečná, Údolí Staré řeky, Zátoka radosti, Větrné údolí, Potoky, Durango, Na Cihelně, Severák, Strong Boys, Černá skála, El Paso, Halesa, Westend, Skalní údolí, Údolí děsu.

V povodí Berounky, na Radotínském potoce, jsou to osady Ariana, Západní Míle, Údolí skal.

V povodí Berounky, na Karlickém potoce, jsou to osady Studená, Tornádo, Spojené osady Králičího údolí, North Star.

V povodí Berounky, na říčce Loděnice (úsek Srbsko – Malé Kyšice), jsou to osady Šedí vlci, Fort Adamson, Askalona, Údolí bouře, Nipigon, White Star, Údolí oddechu, Lone Star, Mirodol, Starý potok, Batalion, Rovinka, Červený mlýn, Dědkův vrch, Rujana, Údolí mlhy, Red Star, Charvátiny.

Specifikace publikace

Technické provedení publikace je celobarevné na křídovém papíře (formát 235 x 165 mm), s polotuhou vazbou, hmotnost publikace 730 g. Rozsah je 272 stran, náklad publikace 2.500 ks. Prodejní cena 299 Kč (někteří distributoři nabízí slevu až 20%).

Vydavatel publikace

Vydavatelem publikace je Mladá fronta a.s. ve spolupráci s Posázavským trampským a sportovním klubem.

Prodej publikace

Publikace vyšla 13.5.2015. Je k dispozici v řadě knihkupectví. Publikaci si také můžete objednat na adrese: Mladá fronta a.s. – divize Knihy, Mezi Vodami 1952/9, 143 00 Praha 4 - Modřany, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 225 276 195, na internetu: www.mf.cz, www.kniha.cz.

 

Joomla templates by a4joomla