Druhý díl knižní řady Osadní toulky nese podtitul Nohejbal na trampských osadách v okolí Prahy – Sázava. Publikace má stejné provedení, jako první díl. Obsahuje osady z povodí Sázavy (úsek od Českého Šternberka do Davle) a na jejích větších přítocích (Konopišťský potok, Benešovský potok, Mnichovka, Blanice). Celkem je v publikaci uvedeno 92 trampských osad.

V povodí Sázavy, na hlavním toku (úsek Český Šternberk – Davle), jsou to osady Na Pískách, Sahara, Úsvit, Hřebena, Na Břehu, Amarillo, DRTS, Údolí temna, Na Rafandě, Sonny Hill, Arroyo, Orang, Na Zlatých dolích, Údolí zlatého potoka, Staří kamarádi, Píska, Spojené osady Údolí slunce, Dakota, Club Údolí ticha, Úsvit (Petrov), Toronto, Stará stezka, Ajax, Kadjak, Rychlá řeka, Goward, Skagway, Údolí hvězd (Jílové), Gring, Kondor, Strong heart, Markvart, Hasani, Orlík, Na Skalici, Na Rybárně, Vrabčí brod, Drábovka, Pod Lutovem, Svárov, Údolí hvězd (Lštění), Údolí pstruhů, Tower, Soumrak, Šacung, Unkas, Gold River, Ontario, Valach, Odranec, Hurikán, Sdružené osady Poddubí, Merida, Uracon, Křikava, Cikánská rokle, Tokam, Hajčice, Spojené osady střední Sázavy, Kloučky, Spojené osady horní Sázavy, Na Hradcích, Melantrich, Canada.

V povodí Sázavy, na Konopišťském potoce, jsou to osady Sayrayt City, Měsíční údolí, Rančeři.

V povodí Sázavy, na Benešovském potoce, jsou to osady Ztracená stopa, Zlatý roh, Sioux.

V povodí Sázavy, na říčce Mnichovce, jsou to osady Údolí peřejí, Key-West, Davos, Klubko, Starý Uragan, Spojené osady u dubu, Rudý les, Iroques, Údolí raků, Zapomenutých, Miriam, Spojené osady Údolí raků, Kazbek, Svárů, Hajdalák.

V povodí Sázavy, na říčce Blanici, jsou to osady Černá skála, Večerní hvězda, Albatros, Rasák, Becajda, Mravenčí údolí, Údolí návratu.

Specifikace publikace

Technické provedení publikace je celobarevné na křídovém papíře (formát 235 x 165 mm), s polotuhou vazbou, hmotnost publikace 560 g. Rozsah je 224 stran, náklad publikace 2.500 ks. Prodejní cena 279 Kč (někteří distributoři nabízí slevu až 20%).

Vydavatel publikace

Vydavatelem publikace je Mladá fronta a.s. ve spolupráci s Posázavským trampským a sportovním klubem.

Prodej publikace

Termín vydání 28.11.2016. Publikace je k dispozici v řadě knihkupectví. Publikaci si také můžete objednat na adrese: Mladá fronta a.s. – divize Knihy, Mezi Vodami 1952/9, 143 00 Praha 4 - Modřany, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 225 276 195, na internetu: www.mf.cz, www.kniha.cz. 

Joomla templates by a4joomla